Handan Yalkı

About Handan Yalkı

2008 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık bölümünden mezun olduktan sonra Die Angewandte, University of Applied Arts Vienna'da dijital mimarlık üzerine yüksek lisans eğitimi almıştır. UrasxDilekci Architects Istanbul, Zaha Hadid Architects London, MOH Architects ve k-m-t/ n-o-m-a-d Architects Vienna ofislerinde mimari iş tecrübeleri edinmiş, uzun bir süre URAStudio'da ofis direktörü, mimar ve tasarımcı olarak  çalışmıştır.

2013 yılından bugüne, doğadaki form ve desenler üzerine yaptığı araştırmaları bilgisayar ortamında soyutlayarak, YALKI Digital Art adı altında hareketli ve hareketsiz dijital sanat ürünlerine dönüştürmektedir. Doğanın bize sunduğu sonsuz çeşitliliğe ve detaylara daha dikkatli bakmanın yaratıcılık üzerindeki etkisini dikkate alarak oluşturduğu bu görseller, gerçekçi objelere dönüşüp içinizdeki desenleri uyandırmayı amaçlamaktadır.

İki boyutlu çalışmalarına paralel olarak, form araştırmalarını üçüncü boyuta taşımak ve takı tasarımlarına dönüştürmek hayali ile çağdaş takı tasarımcısı Şenay Akın'dan iki sene kuyumculuk eğitimi almıştır.  Aldığı eğitimler sonucu edindiği el becerisi ve üç boyutlu yazıcılar destekli üretim teknikleri eşliğinde çeşitli objeler üretmekte, tasarım araştırmalarına devam etmektedir.