Ali İhsan Gökçen

Ağaçlar - Ormanlar 02

  • 40x60cm 6000 TL

    30 Edisyon, Lambda C-Print Baskı, Sanatçı İmzalı

  • 50x75cm 17000 TL

    25 Edisyon, Lambda C-Print Baskı, Sanatçı İmzalı

  • 70x100cm 22000 TL

    20 Edisyon, Lambda C-Print Baskı, Sanatçı İmzalı

(KDV dahildir)

Ali İhsan Gökçen Hakkında

İstanbul Teknik Universitesi Matematik Mühendisi. Uzun yıllar bilgi işlem sektöründe ve çeşitli bankaların bilgi işlem merkezlerinde çalıştı. 2002 yılından bu yana profesyonel olarak serbest fotoğrafçılık yapmaktadır.

Fotoğrafla 1989 yılından beri ilgilenmektedir. IFSAK' ta yönetim kurulunda görev almış ve Yönetim Kurulu başkanlığı yapmıştır. Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu kurucu Yönetim Kurulu üyesidir.

Belgesel fotoğrafa özel olarak da Doğa ve gezi konulu fotoğrafa ilgi duymaktadır. Doğa Fotoğrafçıları Grubunun kurucusudur ve "Doğa Fotoğrafı Semineri" eğitmenliği yapmaktadır. Türkiyenin pek çok şehrinde doğa fotoğrafı eğitim çalışmalarında bulunmaktadır.

1984 yılından bu yana İFSAK'ın fotoğraf eğitimenlerindedir. Bir çok kuruma özel fotoğraf eğitimi ve danışmanlığı vermektedir.

Basın Çevre yarışması dahil olmak üzere birçok fotoğraf yarışmasında jüri üyeliği yapmıştır.

1998 yılında Şinasi Barutçu Kupası' nı kazanmıştır. Ulusal ve uluslararası fotoğraf yarışmalarında birçok fotoğraf ödülü vardır.

İ.Ü.Orman Fakültesi tarafından 2000 yılı "Sanat ve Çevre Ödülü" verilmiştir. Atlas, Skylife gibi bir çok dergide uzun yılllardır serbest fotoğrafçı olarak çalışmakta ve röportajları yayınlanmaktadır.

DHKD arşivini zenginleştiren ve bir çok kitabına kaynak oluşturan fotoğraf çalışmaları yapmaktadır. İ.Ü.Orman Fakültesinde fotoğraf eğitimi vermektedir.