Hakkımızda

Felsefe ve Amaç

Sanat paylaşılınca güzeldir. Galeri dünyasında daha kısıtlı sayıda edisyonla işler satılmaktadır. Bu işlerin içeriği ve sanatçının duruşuna göre az sayıda üretiliyor olması ve bu dünya içerisinde hak ettikleri yerleri bulmaları DiArtPrints’in de arzu ettiği ve katkıda sağlamaya çalıştığı bir olgudur. Bunun yanısıra dünyada bir trend olan ve fotoğrafın da doğasına uygun olan çok adetli basmak ve bunu daha fazla kişiyle paylaşma fikrini Türkiye’de DiArtPrints DIFO Lab ve kurucuları A. Halim Kulaksız ve Coşar Kulaksız’ın fotoğraf piyasısı, akademik dünya ve sanat piyasasındaki hassasiyetleri ve güvenilirlikleri ile sanatseverlere ulaştırmayı hedeflemektedir. Duvarınızda görmek isteyeceğiniz sanat eserlerinin sanatçılarına ulaşabileceğiniz bir sanat portalı yaratmış bulunmaktayız. Felsefemiz ve amacımız fotoğraf sanatının yaygınlaşması ve hak ettiği yeri bulmasıdır.

Yüksek Sayıda Edisyon Mantığı

Edisyon, bir fotoğraf eserinden kaç adet basılacağını ilan ve garanti eden belgedir. Bu galeri veya piyasaya sunan kişi veya kurum tarafından ilan edildikten sonra değiştirelemez bir tanımdır. Örneğin kısıtlı, "limited editon" olarak düşünilen bir eser sunulduğu boyut için 3 adet basılacaktır diye taahhüt edilebilir. Bu rakam sanatçı ve galerisi arasında belirlenir ve haliyle daha az sayıda üretilen eserler daha pahalı olur.

DiArtPrints’deki tüm fotoğraf eserleri arşivsel olarak, koleksiyon amaçlı üretilirler ancak bir eserden minimum 100 kopya üretilir. Bu edisyon sayısının fazlalığından dolayı da daha makul fiyata eserler ulaşılabilir olurlar.

Sertifika

DiArtPrints’deki fotoğrafların hepsi, sanatçısı ve DiArtpPrints tarafından orijinallik sertifikasına sahiptir. Bu sertifikada satın alınan eserden toplam kaç adet olduğu, sizin hangi edisyona sahip olduğunuz ve eserle ilgili diğer önemli bilgiler yer alır. Bu sertifikanın bir ıslak imzalı kopyası da aynı zamanda eser bir sunum halinde satın alındıysa eserin arkasında yapıştırılarak tescil edilmiş olur.

DiArtPrints Baskı Kalitesi

DiArtpPrints bir DIFO Lab markasıdır. DIFO Lab, 45 yıllık fotoğraf sektörü tecrübesi ile 2004 yılında kurulmuş Türkiye’nin dünya standartlarında üretim yapan en önemli fotoğraf laboratuvardır. C-Print de dahil olmak üzere Fine Art baskılardan, DIASEC çözümlerine kadar her türlü üst seviye baskı ve sunum ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir firmadır. DiArtPrints için üretilen fotoğraf baskıları dünya müze standarlarında, asit içermeyen malzemeler ile üretilirler.