Koray Erkaya

İstanbul 07

  • 40x60cm 6000 TL

    30 Edisyon, Lambda C-Print Baskı, Sanatçı İmzalı

  • 70x100cm 22000 TL

    20 Edisyon, Lambda C-Print Baskı, Sanatçı İmzalı

(KDV dahildir)

Koray Erkaya Hakkında

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Fakültesi’ni bitiren Koray Erkaya, 1964 yılında Ankara’da doğdu...

Reklam fotografçılığı ve mimari fotograf alanlarında yoğunlaşan sanatçı 1996 yılında Reklamcılar Derneği Kristal Elma ödülünü kazandı. Ödülün ardından Camel Trophy fotografçısı seçilen Erkaya, beş yıl süreyle trophynin resmi fotografçısı olarak çalıştı ve 1997 yılında YKY tarafından yayınlanan SINIRLARA YOLCULUK kitabında yazı ve fotografları yayımlandı.

Sanatsal fotograf çalışmalarına ara vermeden devam eden ve özellikle nü fotograf alanında hatırı sayılır bir arşiv oluşturan Koray Erkaya ilk kişisel sergisini Camel Trophy sırasında çektiği fototgrafları ile açtı.

2004 yılında Lurzer’s Archive Mag dergisi tarafından dünyanın en iyi ikiyüz reklam fotografçısı arasında yer aldı ve bu nedenle yayımlanan 200 BEST AD PHOTOGRAPHERS kitabında eserleri yayınlandı..

2006 yılında fotograf düzenleme şirketini, Dijipost’u kuran Koray Erkaya, 2008 de Sihirli Eller adlı televizyon programının yapımcı yönetmenliğini üstlendi.

Pek çok karma sergiye ürün veren sanatçı, son olarak 2010 Mediacat reklam fotografları yarışmasında “Yüz be Ugur! Kim tutar seni!" adlı fotografı ile en iyi reklam fotografı ödülünün sahibi oldu.

DON’T TELL MAMMA sergisi sanatçının uzun yıllardan sonra açtığı ikinci kişisel sergisidir.2010 mayıs ayında İstanbul The Hall’de bir ay sanat severler ile buluşan sergi, Aralık 2010’da iki ay süre ile Fransa’nın başkenti Paris’te  Galerie Kiron'da sergilendi.

DON’T TELL MAMMA fotografları 07-15 Mayıs 2011’de Fransa’nın Arles şehrinde 11. si  gerçekleşen “Festival Européen de la Photo de Nu “ adlı fotograf festivaline özel davetli olarak katıldı ve festival ana salonunda sergilendi.

2011 yılının Ekim ve Kasım aylarında Rusya’da Lenin doğduğu Ulianovsk şehrinde gerçekleşen fotograf festivaline katılan D.T.M. serisi fotograflar Lenin Sanat Merkezi’nde  2 ay boyunca sergilendi.

2011, 2012 ve 2013 yıllarında  Contemporary Istanbul Art Fair’ de fotografları sergilendi. Karma sergilere fotografları ile katıldı.

2014 yılında Ocak ve Şubat aylarında narsisizm teması işlenen ”Self Touches” isimli kişisel sergisini Piramid Sanat galerisinde sergiledi.

Üç çocuk babası olan Koray Erkaya, halen uluslararası alanda mimari, moda ve reklam fotografları çalışmalarını sürdürmektedir.